TEL: (71) 79 39 334 | (+48) 668 156 175EMAIL: marcin@przychodnianovet.plCZYNNE: PN-PT: 10-20, SB: 10-14ul. Gorlicka 64/3U Wrocław

Chipy, paszporty

W naszej przychodni Novet chipujemy psy, koty i fretki. Wystawiamy również dla nich paszporty.

Jeżeli ktoś chce wyjechać za granicę z psem, kotem lub fretką musi spełnić kilka wymogów.

Pierwszy krok : zwierzęta te muszą ukończyć 3miesiące życia

Drugi : trzeba je zachipować

Trzeci : Zaszczepić na wściekliznę

Czwarty krok: wyrobić paszport

Kolejność ta musi być bezwzględnie zachowana. Do wyjazdów do Uni Europejskiej po zaszczepieniu na wściekliznę należy odczekać 21 dni. Jest to okres kwarantanny, którą zwierze przechodzi w Polsce.

Jeżeli właściciel chce wyjechać ze swoim zwierzęciem do innego kraju poza Unię należy spełnić inne wymagania, o których najczęściej informują ambasady.

Należy pamiętać, że opuszczając granicę Kraju przed upływem 21dni kwarantanny łamiemy przepisy i narażamy się na konsekwencję, nie tylko finansowe.

Paszport można również wyrobić dla dorosłego zwierzaka. Można do paszportu przepisać dane z książeczki ale zachowując wyżej wymienione wytyczne. Jeżeli chcemy wyrobić paszport np. dla psa, który ma 6lat i był co roku szczepiony na wściekliznę ale nie jest chipowany, trzeba wszystko zrobić od nowa : chip, szczepienie, paszport i kwarantanna.

Kolejną rzeczą o jakiej trzeba pamiętać to regularne szczepienia. W Polsce szczepimy raz na rok, jeżeli chcemy aby nasz paszport był ważny.

Przykład : Jeżeli w paszporcie termin kolejnego szczepienia przypada na 7kwietnia 2017 roku, to żeby utrzymać ciągłość trzeba wykonać szczepienie do 07.04.17r. Jezeli przekroczymy tą datę i przyjdziemy do Przychodni 10.04.2017r to wg przepisów takie szczepienie traktowane jest jako pierwsze i znów czeka nas kwarantanna 21dni w Polsce.

Proszę pamiętać, że do wystawiania paszportów upoważnieni są wyznaczeni lekarze weterynarii. Paszport ważny jest przez 5lat przy corocznych szczepieniach. Po tym czasie należy wyrobić nowy.

Każdy paszport posiada swój numer i w przypadku jego zaginięcia badź kradzieży należy o tym fakcie powiadomić lekarza, który wystawił paszport.

Chip, który wszczepiamy w naszej przychodni posiada wszystkie normy isso i jest honorowany przez kraje Uni Europejskiej. Chipowanie polega na wstrzyknięciu specjalną igłą małego ziarenka pod skórę. Chipujemy w lewą cześć szyi. Jest to zabieg bezbolesny, wykonywany bez znieczulenia. Chip zostaje w zwierzęciu do końca życia i bez chirurgicznej interwnecji nie da sie go usunąć.

W chipe zawarty jest tylko nr, który przypisujemy konkretnemu zwierzęciu.

PrzychodniaNovet.pl - Weterynarz Wrocław - Mapa witryny - Copyright by BoldThemes 2018. All rights reserved. Wdrożenie: RevolWEB
PrzychodniaNovet.pl Copyright by BoldThemes 2017. All rights reserved.