UL. GORLICKA 64/3U, WROCŁAW TEL: (71) 79 39 334 | (+48) 668 156 175
UL. DASZYŃSKIEGO 6, SYCÓW TEL: (+48) 790 706 704

Przysmaki dla psa – jaka ilość mu nie zaszkodzi?

Przysmaki dla psa to sprawdzony sposób, by urozmaicić codzienną dietę, a jednocześnie wpłynąć na proces budowania więzi z pupilem i sprawić mu przyjemność. Niestety wciąż wielu właścicieli psów nie do końca wie, jakie przysmaki dla psa warto wybrać oraz w jakich ilościach należy je serwować. W związku z tym postanowiliśmy ułatwić wam całą sprawę i podpowiedzieć, jakie przysmaki podawać pupilowi, aby mu nie zaszkodzić. Sprawdźcie nasze wskazówki!

Przysmaki dla psa – dlaczego warto je podawać?

W ostatnim czasie bardzo często kierowaliście do nas zapytanie, czy warto podawać psu przysmaki. Odpowiedź brzmi „tak” – oczywiście, o ile podejdziecie do kwestii żywienia psa z rozsądkiem i umiarem. Dostępne w sklepach zoologicznych smakołyki dla psów niewątpliwie niosą ze sobą multum korzyści dla zdrowia i samopoczucia czworonoga. Serwowane zgodnie z zaleceniami producenta oraz lekarza weterynarii stanowią świetnie uzupełnienie pokarmu podstawowego, tym samym są w pełni bezpieczne. Wysokiej jakości przysmaki zawierają bowiem szereg cennych witamin i składników odżywczych, które mają niebagatelne znaczenie dla rozwoju pupila. Niemniej jednak nie mogą być podawane przy każdym posiłku, co więcej – należy zwrócić uwagę na ich skład. Otóż smakołyk dla psa powinien być lekkostrawny i nieprzetworzony. Stanowczo odradzamy wybór rozwiązań, które zawierają niepotrzebne barwniki, aromaty czy substancje słodzące. Stosowane w nadmiarze prowadzą do nadwagi i występowania poważnych dolegliwości na tle zdrowotnym.

Kiedy podawać przysmaki dla psa?

O przysmakach dla psów moglibyśmy mówić i mówić, a wciąż wiele kwestii z nimi związanych pozostałoby niewyjaśnionych. Smakołyki dla psa – choć zalecane również przez weterynarzy, powinny być dawkowane zgodnie z zapotrzebowaniem czworonoga. Mogą zostać śmiało wykorzystane jako nagroda za wykonanie polecenia lub w formie urozmaicenia codziennego żywienia. Psy to prawdziwe łakomczuchy, tym samym uwielbiają różnego rodzaju dodatki do karmy. Wizja otrzymania przysmaku tuż po nielubianej kąpieli bądź nauce nowej komendy brzmi dla nich naprawdę świetnie. Co za tym idzie? Pełnowartościowe przysmaki dla psa to skuteczny sposób, by zachęcić pupila do wykonywania pewnych czynności, co z pewnością przełoży się na obopólną relację. Dodatkowo możecie również wykorzystać uwielbiane smakołyki do celów zdrowotnych. Bez większych trudności znajdziecie psie przysmaki ułatwiające zachowanie higieny uzębienia na najwyższym poziomie, dzięki czemu problem nieświeżego oddechu bądź wyrzynających się zębów zniknie raz na zawsze.

Przysmaki dla psa – jak podawać?

Codzienną porcję przysmaków należy wcześniej skonsultować z lekarzem weterynarii. Smakołyki dla psa stanowią świetne uzupełnienie odpowiednio zbilansowanej diety. Niemniej jednak stosowane w nadmiarze mogą skutkować nadwagą. Zwróćcie również uwagę na wiek pupila. Otóż każdy przysmak dla psa powinien zostać podany dopiero w momencie, gdy pupil zostanie przyzwyczajony do stałego pokarmu składającego się z karmy mokrej oraz suchej. W innym razie istnieje spore prawdopodobieństwo, iż podawane smakołyki obciążą jego układ pokarmowy, a to zaś wymaga podjęcia specjalistycznych środków. Smakołyki dla psów należy podawać z umiarem tak, aby dzienna porcja nie przekraczała 10% dawki zapotrzebowania energetycznego. Umiejętność czytania składu znajdującego się na etykiecie produktu w tym wypadku może okazać się naprawdę cenna.

Żywienie psów – czego unikać?

Często popełnianym przez właścicieli czworonogów błędem jest podawanie resztek jedzenie ze stołu. Wędliny, ser czy słodycze nie służą rozwojowi ani tym bardziej zdrowiu psów. Wręcz przeciwnie! Ze względu na wysoką zawartość tłuszczu mogą one wyrządzić dużą krzywdę każdemu czworonogowi niezależnie od jego wieku. Należy unikać podawania cebuli, awokado, czekolady, rodzynek, ksylitolu czy czosnku. Produkty tego typu są toksyczne dla organizmu pupila, powodując przy tym niepożądane reakcje, w tym właśnie biegunkę czy wymioty. Decydując się na wdrożenie do codziennej diety przysmaków, wybierajcie wyłącznie sprawdzone produkty stworzone z myślą o wszystkich czworonogach. Klasyczne smakołyki bądź przysmaki funkcjonalne zapewnią waszym psiakom dobre samopoczucie przez długi czas.

Komentarze