TEL: (71) 79 39 334 | (+48) 668 156 175EMAIL: marcin@przychodnianovet.plCZYNNE: PN-PT: 10-20, SB: 10-14ul. Gorlicka 64/3U Wrocław

Czipowanie psów i kotów we Wrocławiu

25 czerwca 2015 0

W Przychodni Weterynaryjnej Novet można od kilku lat bezpłatnie zaczipować psa. Akcja skierowana jest dla osób ze stałym zameldowaniem we Wrocławiu. Wszystkie czipy i ich wszczepienie sponsoruje miasto Wrocław. Zdecydowanie polecamy wszystkim właścicielom psów ze skorzystania z tej akcji.

Czipowanie psów i kotówSam zabieg czipowania psów jak i kotów jest bezbolesny. Za pomocą specjalnego aplikatora w formie strzykawki z igłą przekłuwamy skórę z lewej strony szyi. Zabieg trwa maksymalnie 1 inutę. Czipowanie psów w Przychodni Weterynaryjnej Novet często przeprowadzamy u szczeniąt, nawet w 6 tygodniu życia. Czip jest wielkości małego ziarenka ryżu i posiadanie go pod skórą nie jest żadnym dyskomfortem dla zwierzęcia. Zaczipowaliśmy już setki zwierząt i nie spotkaliśmy się w naszej Przychodni z powikłaniami po tym zabiegu.

Koszt czipowania dla osób nie posiadających stałego zameldowania we Wrocławiu lub dla właścicieli kotów wynosi 75zł. Jest to wydatek jednorazowy na całe życie zwierzęcia.

Samo czipowanie psów i kotów nie wystarczy, aby pies czy kot był identyfikowany. Właściciel powinien po takim zabiegu wpisać psa/kota do najbardziej popularnej bazy czipów. W momencie, gdy pies zostanie przyprowadzony do placówki posiadającej czytnik czipów, osoba odczytująca czip będzie mogła w szybki sposób odnaleźć właściciela.

Czip jest również potrzebny do wyjazdów za granicę. Jeżeli mamy ochotę podróżować z psem, kotem lub fretką, to powinniśmy swojego pupila przed wyjazdem zaczipować, zaszczepić na wściekliznę i wyrobić dla niego paszport. Kolejność musi być zachowana. W naszej Przychodni Weterynaryjnej na miejscu można wykonać wszystkie te czynności i zajmuje to około 30min.

Zachęcamy do skorzystania z usługi czipowania zwierząt w naszej Przychodni Novet.PrzychodniaNovet.pl - Weterynarz Wrocław - Mapa witryny - Copyright by BoldThemes 2018. All rights reserved. Wdrożenie: RevolWEB
PrzychodniaNovet.pl Copyright by BoldThemes 2017. All rights reserved.