UL. GORLICKA 64/3U, WROCŁAW TEL: (71) 79 39 334 | (+48) 668 156 175
UL. DASZYŃSKIEGO 6, SYCÓW TEL: (+48) 790 706 704
Czipowanie psów i kotów we Wrocławiu

Czipowanie psów i kotów we Wrocławiu

W Przychodni weterynaryjnej Novet można zaczipować psa, kota i fretkę. Sam zabieg czipowania zwierzaka jest bezbolesny. Za pomocą specjalnego aplikatora w formie strzykawki z igłą przekłuwamy skórę z lewej strony szyi, lokalizacja czipa jest określona i stosowana w całej Unii Europejskiej. Zabieg trwa maksymalnie 1 minutę.

Czipowanie psów i kotów Wrocław

Czipowanie psów i kotów w Przychodni weterynaryjnej Novet często przeprowadzamy u szczeniąt/kociąt , nawet w 6 tygodniu życia. Czip jest wielkości małego ziarnka ryżu i posiadanie go pod skórą nie jest żadnym dyskomfortem dla zwierzęcia. Należy pamiętać, ze wszystkie chipy stosowane w Polsce muszą mieć odpowiednia normę ISO, bez tego nie będziemy w stanie zidentyfikować psa/kota/fretkę a co za tym idzie nikt nie odczyta w Polsce czipa.

Na rynku internetowym, na znanych stronach aukcyjnych pojawiają się czipy za 7-12 zł, niestety większość z nich nie posiada specjalnej "otoczki" tzn. czip po wstrzyknięciu pod skórę otorbia się (zrasta z otaczającą ją tkanką). Dzięki takiej reakcji, nie przemieszcza się po organizmie. Nadal zdarzają się przypadki zwierząt, że czip wstrzyknięty pod skórę z lewej strony szyi po roku jest na lewym pośladku, a za kolejny rok pod brzuchem itd. Utrudnia to identyfikację, a w skrajnym przypadku może być problem z identyfikacją przez celników przy chęci opuszczenia kraju.

Dlatego nie warto oszczędzać. Zaczipowaliśmy już setki zwierząt i nie spotkaliśmy się w naszej Przychodni z powikłaniami po tym zabiegu.

Ile kosztuje czipowanie psa i kota

Koszt czipowania we Wrocławiu to przedział od 80 do 120 zł. Jest to wydatek jednorazowy na całe życie zwierzęcia.

Samo czipowanie psów i kotów nie wystarczy, aby pies czy kot był identyfikowany. Właściciel powinien po takim zabiegu wpisać psa/kota do najbardziej popularnej bazy czipów. W momencie, gdy pupil zostanie przyprowadzony do placówki posiadającej czytnik czipów, osoba odczytująca czip będzie mogła w szybki sposób odnaleźć właściciela.

Czip jest również potrzebny do wyjazdów za granicę. Jeżeli mamy ochotę podróżować z psem, kotem lub fretką, to powinniśmy swojego pupila przed wyjazdem zaczipować, zaszczepić na wściekliznę i wyrobić dla niego paszport. Kolejność podana wyżej musi być zachowana. W naszej Przychodni Weterynaryjnej na miejscu można wykonać wszystkie te czynności i zajmuje to około 30 min.

Zachęcamy do skorzystania z usługi czipowania zwierząt w naszej Przychodni Novet.

Komentarze

Przeczytaj również